Změna velikosti písma

23. 7. Libor

Zítra: Kristýna
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Rozhlas > Hlášení 30.3.2023

Hlášení 30.3.2023Obec Určice se opět zapojila do celostátní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Akce se koná v sobotu 1. dubna, sraz účastníků  v 8:30 v okolí areálu  místního  hřiště u sokolovny. Dobrovolníci obdrží pytle na odpad a pracovní rukavice. Po ukončení akce se budou opékat špekáčky.

 Obecní úřad srdečně zve všechny děti a rodiče na Velikonoční zajíčkovu stezku v neděli 2. dubna v rozmezí od 13:00 hodin do 17:00 hodin. Jedná se o aktivní procházku pro rodiny s dětmi, plnění úkolů, hádanek a povídání o Velikonocích. Začátek stezky bude  na myslivecké chatě a konec stezky v areálu u fotbalového hřiště. Děti čeká odměna za výkon a dospělé možnost posezení. V případě nepříznivého počasí se akce odkládá. 

 Ve středu 5. dubna 2023 bude od 9:30 hod. do 14:30 hod. postupně přerušována dodávka elektrické energie  v naší obci. Z tohoto důvodu bude tento den pošta uzavřena.

 Žádáme občany, aby na veřejném prostranství nezakládali nepovolené skládky. V opačném případě bude ze strany obecního úřadu zahájen výběr poplatků dle sazebníku obecní vyhlášky o místním poplatku za využívání veřejného prostranství. 

 V knihovně si můžete zakoupit vstupenky do Městského divadla v Prostějově - dne 4.dubna 2023 v 19:00 hodin na  retrokomedii 

"PROKLETÍ  NEFRITOVÉHO  ŠKORPIONA". Cena vstupenky 150,- Kč (původní cena 420,- Kč). 

 V pátek 8. září 2023 se uskuteční v sokolovně v Určicích zábavný pořad  populárního filozofa, básníka pana Ivo Šmoldase. Jako svoje hosty představí herečku Simonu Vrbickou Koptovou  a známého imitátora Petra Jablonského. Vystoupení je založené na humorném a originálním vyprávění jejich příběhů, jak ze soukromého, tak z pracovního života. Zveme vás srdečně na tuto kulturně společenskou akci. Cena vstupenky je 300,- Kč.

 Další kulturní akcí, kterou již připravujeme bude zábavná talk show "Sirény na cestách" ženské trojice populárních hereček a zpěvaček Sandry Pogodové, Jitky Asterové a Lindy Finkové. Tato akce se uskuteční v pátek 8. prosince v sokolovně v Určicích od 19:00 hodin. Cena vstupenky je také 300,- Kč. Vstupenky na obě akce si můžete zakoupit v knihovně od 4. dubna v úřední dny v úterý a ve čtvrtek.