Změna velikosti písma

20. 5. Zbyšek

Zítra: Monika
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Rozhlas > Hlášení 16.dubna 2024

Hlášení 16.dubna 2024Obecní úřad oznamuje občanům, že uplynula doba splatnosti poplatku ze psů ke dni 31.března 2024 dle obecně závazné vyhlášky a dále připomíná nutnost oznámit každou změnu v evidenci psů.

V rámci celostátní akce „Ukliďme Česko“ se mohou určičtí občané spolu se svými dětmi zapojit a uklidit si Určice a jeho okolí. Od pondělí 15. dubna do soboty 20.dubna jsou přistaveny kontejnery, jeden u hřbitova a druhý u parku. Kontejnery jsou přistaveny pro úklid veřejného prostranství a přilehlého okolí. Rukavice a odpadkové pytle si můžete vyzvednout v knihovně na obecním úřadě.

 

Pojízdná prodejna ROSNIČKA oznamuje občanům, že do naší obce se svojí prodejnou přijede ve čtvrtek  18. dubna  v 11.30 hod.  na obvyklé místo u obchodu u Jelínků  a v čase 11.50  horní část obce "zastávka u studny" a bude prodávat obvyklý sortiment krmiv pro domácí a hospodářská zvířata, drogistické potřeby a základní potraviny.

Pro naši obec nabízí své služby kamenictví G.A.L. s dlouholetou tradicí u které bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny.

Nabízí: nové pomníkové sestavy v žulovém provedení, broušení starých hrobů, kompletní služby v oboru kamenictví, dnes sleva 30%

Pro toto využití je nutné objednat si schůzku na tel. čísle: 777 888 332.

 

Sbor dobrovolných hasičů pořádá v sobotu 20. dubna 2024 sběr železného šrotu. Žádáme občany, kteří mají zájem tento druh odpadu věnovat, aby železný šrot připravili před své domy. S velkými objemnými kusy a starším našim občanům pomohou místní hasiči. Děkujeme za spolupráci a podporu.

 

            Sbor dobrovolných hasičů a společenství zábavy domeček vás srdečně zvou na Pálení čarodějnic na Starém hřišti  v úterý  30. dubna  od 15:00 hodin. Čeká vás pestrý kulturní program, PARKOUR  SHOW, vystoupení tanečního kroužku Šárky Miklíkové, přílet čarodějnic,  romantika pana Pankiva ze Seloutek a na závěr slavnostní ohňostroj.   

 

Obecní úřad  prodává v úřední dny   vstupenky na zábavný pořad Na stojáka, který se bude konat  v pátek 3. května 2024 v místní  sokolovně, začátek v 18:00 hodin. Za mikrofonem bude vystupovat známá slavná trojice:  Iva Pazderková, Daniel Čech a Pavel Tomeš.  Vstupné v předprodeji  300,- Kč.

 

Obecní úřad Určice pořádá v sobotu 11. května  oslavu svátku Dne matek. Zahájení je ve 14:30 hodin v místní sokolovně. Vystoupí děti ze základní školy se svým kulturním programem a k tanci a poslechu vám budou hrát harmonikáři z Dětkovic.